skip to Main Content

Hakkımızda

Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi Adana Seyhan bölgesinde kurulmuştur. Kadınların sosyal ve ekonomik şartlarını güçlendirmek; psikolojik iyi oluşlarına yönelik çalışmalar yürütmek amacıyla çalışmalar yürütür. Bölgede yaşayan kadınlarımız ve Suriye’deki iç karışıklık başta olmak üzere çeşitli sebeplerle yerlerinden edilen ve ülkemize geçici koruma statüsünde yerleşen kadınlarımızla beraber yol alır. Çalışmalarımız hem fırsat eşitliği hem de toplumsal cinsiyet odaklı planlanmış olup, toplumun her kesiminden kadınlara ulaşma çabası içerisindedir.

İdari Kadromuz

Emine Fulsen ŞEN

Emine Fulsen ŞEN

Proje Koordinatörü
Ahnaz ÇETİNER

Ahnaz ÇETİNER

Proje Koordinatör Yardımcısı

Merkezimizin her noktasında gördüğünüz ben, 2016 yılı Mersin Üniversitesi İletişim ve 2019 yılı Kadın Araştırmaları Yüksek Lisans mezunuyum. Kadın Dayanışma Merkezi’nde sevgili koordinatörümüzle birlikte faaliyet ve hizmetlerin yürütülmesinde rol almaktayım. Sizlerle eğlenceli ve gelişimsel olarak yürüttüğümüz etkinlik, sosyal uyum ve farkındalık çalışmalarımızın vazgeçilmezim olduğunu burada itiraf etmeliyim. Kadın dayanışmasının birliktelik ve ortak akıldan geçtiğine inanıyorum. Bu sebeple merkezimizde bulunan mor renkli dilek, şikâyet ve öneri kutusunda sizlerle buluşmanın hepimizi daha ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Mor kutunun sadece bir araç olduğunu belirterek; 1. katta ki odamda da dilediğiniz zaman görüşmeye bekliyorum.

Ebru KARDEŞLER

Ebru KARDEŞLER

İzleme Değerlendirme Uzmanı

Benim işim veriler, rakamlar ve tablolarla. Hepsini koca koca listeler haline getiriyorum. Sonra o koca koca listeleri, bilgisayar ekranında karınca duası kadar görünecekleri geniş geniş tablolara dönüştürüyorum. Bütün bunları bir ekran ve klavye başında ama neyse ki arka planda en sevdiğim müzikler eşliğinde yapıyorum. Ha bir de ara sıra bol sohbetli araştırma toplantıları yapıp, onları da bol resimli dosyalar olarak hazırlıyorum. Kulağınıza eğlenceli geldiyse ilk izin günümde sizi merkeze bekliyorum. 🙂

Gökçe Çiçek ÇAYIR

Gökçe Çiçek ÇAYIR

İletişim Sorumlusu

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Merkezdeki görevim iletişim, hem kendim hem merkez hem de buradaki tüm kadınlar adına kalem ve dudak oynatmak benim işim. Yabancısı sayılmam neyse ki. Üniversiteden beri sivil demem gönüllü demem çalışırım kadın ve çocukla ilgili her konuda. Ama gönlün en çok neyde diye sorarsanız gözümün bebeği ekoloji. Ondandır tüm ekip arkadaşlarımı kendim gibi vegan yapmaya çalışmam desem de inanmayın 😊

Eda BURAT

Eda BURAT

Finans Sorumlusu

Ben bütçeden yapılan harcamaların raporlamasını yapıp Ankara ya ve Almanya’ya gönderiyorum. Tabi bu hazırlayıp gönderdiğim rapora yaptığımız bu harcamaların belgelerini de tek tek ekliyorum.

Merve EZER

Merve EZER

Veri Tabanı Görevlisi

2014 yılında Çukurova Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Çukurova Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım. 2019 yılında Çukurova Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde doktora öğrenimime devam etmekteyim. Seyhan Kadın Dayanışma Merkezi’nde iş tanımımda veriler, rakamlar ve tablolar bulunmakta. Yoklama listeleri için ekibi ve katılımcıları kovalıyorum. Kalan zamanımı, öğle yemeği dışında, bilgisayar başında veri analizi yapıp toplanan datalarla yiyorum.

Feride AVCI

Feride AVCI

Satın Alma Sorumlusu

4 yıllık satış ve 3 yıllık insan kaynakları deneyimimi yansıttığım ve bu şekilde bünyesinde olmaktan mutluluk duyduğum Seyhan Kadın Dayanışma Merkezi’nde satın alma sorumlusu olarak görev alıyorum. Kadın dayanışmasının değerli pratiğini ve özel sektör tecrübemi yansıtmakta sadece görev tanımımla sınırlı kalmadığımı adeta bir joker gibi merkez de hareket ettiğimi görebilirsiniz.

Danışmanlarımız

Derya GENÇ

Derya GENÇ

Psikolog

Çocukken cumhurbaşkanı olmayı düşünürken küçük bir değişiklikle psikolog olmaya karar verdim. Eğer bireysel görüşmede değilsem beni merkezin bir köşesinde kahve içerken veya artan yiyecekleri hayvanlar için toplarken bulabilirsiniz. Krem panjurlu odamda, kişilerin kendi içsel yolculuklarına eşlik etmekteyim. Dinlemeyi bıraktığım tek an; psikoeğitim içerikleri hazırlarken kulaklığımla müzik dinlediğim o andır. Canım iş arkadaşlarım dahil odamdaki bordro koltukta, uzanıp konuşmak veya meditasyon yapmak gibi isteklerin var olduğunun farkındayım. Fakat randevuyu danışmadan almanız gerekmektedir 😊

Hanım Sultan HATUNOĞLU

Hanım Sultan HATUNOĞLU

Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık

Öğrencilik yıllarında '' sen bu okulu okuyunca ne olacaksın? '' sorularının yerini mezun olduktan sonra '' sen şimdi ne oldun, sosyal hizmet ne ki?'' soruları alsa dahi, mesleki anlamda amacım sosyal eşitsizlikle mücadele ederek bireylerin sosyal, psikolojik ekonomik anlamda daha insani şartlar altında yaşamlarını sürdürmeleri için bütün imkânları kullanarak çalışmalar yapmak. Beni merkezde bulamadığınızda ya göç idaresinde, milli eğitim müdürlüğünde veya bir sığınma evindeyimdir. Resmi kurumlar ve merkez arasında mekik dokurum. Çözülemeyecek sorun, gidilemeyecek yer, aşılamayacak yol olmadığına inanan biri olarak sizi yoran, yıpratan bütün sorunlarınızın üstesinden birlikte gelmek için varım. Dilediğiniz zaman sizleri bir telefonun ucunda veya merkezin birinci katında bekliyor olacağım.

Ceyda Yüzçelik UZUNOĞLU

Ceyda Yüzçelik UZUNOĞLU

Hukuki Danışman

Sample Description

Eğitmenlerimiz

Aysel KULAZ

Aysel KULAZ

Hazır Giyim Öğreticisi

Ben hazır giyim usta öğreticisiyim. Dikiş ve kalıp konusunda öğrencilerime yetenekleri ve istekleri çerçevesinde bilgi veririm. Dikiş dikmeyi öğretirken farklı teknikleri de göstermeyi önemserim; model üretme-tasarlama, geri dönüşüm (eskileri değerlendirme) gibi. Öncelik edindiğim tutum ise keyifli bir alan yaratmaktır.

Saadet YILDIRIM

Saadet YILDIRIM

Sabun Yapımı Öğreticisi

Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladım. Kadın Dayanışma Merkezinde doğal sabun yapımı öğreticisi olarak görev almaktayım. Sabun yapım süreci boyunca, sabun hakkında sıfırdan başlayarak verdiğim eğitimler sonucunda kadınlarla beraber doğal ve faydalı sabunlar üretiyoruz. Kadın Dayanışma Merkezi olarak amacımız kadınların üretkenliğini arttırıp onlara iş hayatında istihdam kazandırmak. Doğal sabun yapımı konusunda bilgi ve beceriye sahip olmak isterseniz sizi Kadın Dayanışma Merkezine bekliyorum.

Ayşegül ERGÜDER

Ayşegül ERGÜDER

Türkçe Öğretmeni

Türkiye’de yaşamlarını sürdüren yabancı kadınların günlük hayatlarındaki süreçte dil bariyerini aşıp daha rahat ve kolay bir hayat sürdürebilmeleri adına merkezimizde Türkçe dersi veriyorum. Kadınların hayatına faydalı dokunuşlar yapabilmek mutluluk verici.

İpek IŞIK

İpek IŞIK

Türkçe Öğretmeni

Mültecilerin daha huzurlu, daha üretken, daha başarılı ve daha mutlu bir yaşama sahip olmaları amacıyla; öğrenme ve yenilenme süreçlerini iyileştirmek adına, iletişim engelini ortadan kaldırmaya yönelik B1 Seviye Türkçe dersi veriyor, dil öğrenimine katkıda bulunuyorum.

Pınar OFLAZ

Pınar OFLAZ

Resim Öğretmeni

Benim işim kurumumuzda öğrencilerle yaratıcı fikirleri kâğıda dökmek. Bazen hayal dünyamızda uzaya çıkarız bazen bir deniz kıyısında denizkızlarıyla sohbet ederiz. Beni çoğu zaman üstüm başım boya olmuş şekilde görebilirsiniz. Günlerimizin rengârenk ve eğlenceli geçtiğini de söyleyebilirim. Biz öğrencilerimle aynı dili konuşmasak da resimlerle anlaşabiliyoruz.

Sinan KAPLAN

Sinan KAPLAN

Seramik Öğretmeni

Faydalanıcılarla birlikte atölyemizde birçok çalışma yaratıyoruz. Herkesin favorisi çiçeklere saksı, kahveye fincan, duvarlara düş kapanını da aralarında bulmanız mümkün. Sergilerde bu ürünlerimizi büyük bir hevesle satın alabileceğiniz şekilde sunarız. Sadece sergiye değil büyük bir emekle yoğurduğumuz çamurun ateşle dans ettiği yere, sizleri seramik atölyemize bekleriz.

Fide ÇİÇEKLİ

Fide ÇİÇEKLİ

Seramik Öğretmeni

Çukurova üniversitesi seramik bölümü mezunuyum. Kurumdaki görevim yardımcı seramik öğretmeniyim burada öğrencilere seramik eğitimi vermekteyim.

Gülden İPLİK

Gülden İPLİK

Okul Öncesi Öğretmeni

Okul öncesi eğitim öğretmeni olarak 16 yıllık tecrübeye sahibim. Sevgi ve güven ortamında uyarıcılarla zenginleştirilmiş bu kurumda farklı bir deneyim kazanacağım için çok heyecanlıyım. Bizim sınıfımızda işler kimi zaman takvim yaşımızın çok altına inerek daha da eğlenceli bir hal alıyor, öğretirken öğrenmek, eğitirken eğitilmek.... Çocuklarla olmak çok güzel, insanlığın mimarı olmanın gururunu yaşıyorum.

Ezgi KUŞ

Ezgi KUŞ

Okul Öncesi Öğretmeni

Teknik bir liseden mezun olduğum ve üniversite eğitimi ile tamamladığım Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü içerisinde yer almaktan büyük mutluluk ve keyif aldığım bir alan benim için. Üniversite hayatım boyunca üniversiteye ait kreşte, bazı kuruluşlar yardımıyla gönüllü olarak çocuklara dokunacak faaliyetlerde yer almak hep heyecan yaratan çocuklarla birlikte açacağım yeni ufuklar demekti benim için. Severek yaptığım bu işte çember zamanı güzel sohbetlerle, masa etkinliği zamanı yaptığımız birbirinden güzel etkinliklerle, oyun zamanı mutlulukla oynadığımız oyunlarla güzel anılar biriktiriyoruz

Videolu Tanıtım

Back To Top
Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi